Kunstbende Festival

WINNAARS 2018

DANS
1e prijs Dans: Shinshan (16 jaar, Malden, Gelderland)
2e prijs Dans: Djenna Saccoh (17 jaar, Amsterdam, Noord-Holland)
3e prijs Dans: Playhousse (Rotterdam, Zuid-Holland)

DJ
1e prijs DJ: Michael Fortera (18 jaar, Wytgaard, Friesland)
2e prijs DJ: Dusty Boyd (19 jaar, Groottebeek, Noord-Holland)
3e prijs DJ: HidenSeek (15 jaar, Bilthoven, Utrecht)

EXPO
1e prijs Expo: Elle Madelief van Baaren (17 jaar, Uitgeest, Noord-Holland)
2e prijs Expo: Elsa Heesemans (17 jaar, Eindhoven, Noord-Brabant)
3e prijs Expo: Sosse Serpenti (16 jaar, Leusden, Utrecht)

FASHION
1e prijs Fashion: AARS (19 jaar, Ermelo, Gelderland)
2e prijs Fashion: Sam Zegelink (17 jaar, Vlissingen, Zeeland)
3e prijs Fashion: Geert Sweep (15 jaar, Utrecht)

FILM
1e prijs Film: Luuk van Leeuwen (19 jaar, Utrecht)
2e prijs Film: Tim van Loon (18 jaar, Kaatsheuvel, Noord-Brabant)
3e prijs Film: Dante Kedde (15 jaar, Den Haag, Zuid-Holland)

MUZIEK
1e prijs Muziek: Micah en Julia (18 en 17 jaar, Zwolle, Overijssel)
2e prijs Muziek: Noortje Dupont (18 jaar, Zaltbommel, Gelderland)
3e prijs Muziek: Chelsea&Mozes (18 jaar, Lelystad, Flevoland)

TAAL
1e prijs Taal: Femke Zwiep (18 jaar, Arnhem, Gelderland)
2e prijs Taal: Keet Winter (18 jaar, Uithoorn, Noord-Holland)
3e prijs Taal: Floor den Dikken (17 jaar, Werkhoven, Utrecht)

THEATER
1e prijs Theater: Maurits van Brakel (15 jaar, Culemborg, Utrecht)
2e prijs Theater: Droger & de Pee (17-16 jaar, Nieuwerkerk a/d IJssel en Sommelsdijk, Zuid-Holland)
3e prijs Theater: Ies Kaczmarek (18 jaar, Almere, Flevoland)

TAG Award
Dit jaar is voor het eerst de TAG Award (Totally Artistic Genius) uitgereikt aan Geert Sweep (categorie Fashion), verkozen door de Kunstbende-finalisten. Meer weten? Ga naar kunstbende.nl/tag-award.

Finalisten

DANS

Kikki | Friesland
Jayciley Jano | Drenthe
Iris en Lotte | Overijssel
Jowena & Chiara | Utrecht
Margit Smelt | Limburg
Dalia Windt | Groningen
Ninedance | Flevoland
Ylin Fortuyn | Noord-Brabant
Djenna | Noord-Holland
David Janse | Zeeland
Shinshan | Gelderland
Playhousse | Zuid-Holland

DJ

Friesland
Drenthe
Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Flevoland
Noord-Brabant
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

Michael Fortera
Brent
VanderWood
HIDEN SEEK
SDNK
JIGS
Joey Delvaro
MattSound
DUSTY BOYD
DJ Twan
Noutic
Thijs Buizert

EXPO

Friesland
Drenthe
Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Flevoland
Noord-Brabant
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

Shelly Wiersma
Flying_wingsx
Izla
Sosse Serpenti
Pien Brouwers
Rowiet Kerver
Sjoerd van Eijsenbergen
Elsa Heesemans
Elle Madelief van Baaren
Pieter Verras
Vera Jansen
Dante Kedde

FASHION

Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Flevoland
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

Sanne
Geert Sweep
Ploen Mevis
Scottish Power
Tamar de Haan
Jes
Sam Zegelink
Aars
Shihayna Poulina

FILM

Friesland
Drenthe
Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Flevoland
Noord-Brabant
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

Allert
Gido Productions
AF productions
Luuk van Leeuwen
DOC
ARRT Films
Quint den Enting
Tim van Loon
Jonathan ten Broeke
Pien Vroonland
Carmen de Krijger
Dante Kedde

MUZIEK

Friesland
Drenthe
Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Flevoland
Noord-Brabant
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

DJMarjas
Kim
Micah en Julia
BRICKED OUT
Arjanne Beukers
Marie Jones
Chelsea&Mozes
Sjors de Haas
Berend Hensema
Brook&Field
Noortje Dupont
Doublle

TAAL

Friesland
Drenthe
Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Noord-Brabant
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

Shelley Wiersma
Sundance
Tiemen
Floor den Dikken
EVA
Sarah Zajac
Casper Slakes
Keet Winter
Wahine Wisse
Femke Zwiep
Amara

THEATER

Friesland
Drenthe
Overijssel
Utrecht
Limburg
Groningen
Flevoland
Noord-Brabant
Noord-Holland
Zeeland
Gelderland
Zuid-Holland

 

Anouck Minnema
Debora Feenstra
Master Alzir
Maurits van Brakel
De deegrollers
Else en Jildous
Ies Kaczmarek
Rachel van de Burgt
Ananas
Theatergroep Zurøck
Julia Zandvliet
Droger & de Pee

Hoofdprijzen

De winnaars 1, 2 en 3 hebben de felbegeerde Kunstbende Award ontvangen maar ook een goedgevulde prijzentas. De eersteprijswinnaars mogen na de finale optreden in de What’s Happening-area van Kunstbende en Rabobank op Lowlands 2018 en krijgen nog een plek op een mainstage:

Dans: optreden op CaDance Festival 2019
DJ: optreden op Mysteryland 2019
Expo: exposeren in het Stedelijk Museum Amsterdam
Fashion: podiumplek bij Amsterdam FashionWeek 2019
Film: vertoning op International Film Festival Rotterdam 2019
Muziek: optreden op Zwarte Cross of Mañana Mañana 2019
Taal: optreden op Wintertuin 2018
Theater: optreden op Oerol 2019

Jury

DANS:
Nadeche – winnaar 2017 | Floor Eimers – grand sujet bij Het Nationale Ballet | Adil El Hammouti – choreograaf en danser hiphop

DJ:
S!RENE – winnaar 2017 | Duncan Stutterheim – oprichter ID&T | José Woldring – The Media Nanny | Pyrodox – DJ trap en future bass | Hasse de Moor – DJ dance

EXPO:
Daan Kamerman – winnaar 2017 | Leendert Bikker – Kunstbeheer Rabobank | Ko van ‘t Hek – kunstkenner | Anne Claire de Breij – fotograaf | Raquel van Haver – kunstenaar | Brian Elstak – kunstenaar

FASHION:
Wiepke Wolfsbergen – winnaar 2017 | Bonne Reijn – ontwerper genderneutrale pakken | Salima Tarzati – ontwerper kaftans en sjaals | Simone Post – Atextielontwerper voor o.a. Vlisco, HEMA en Adidas | Fiona Hering – redacteur Vogue

FILM:
Sterre Slikkerveer – winnaar 2017 | Linda Hakeboom – documentairemaker | Mascha Halberstad – animator | Albert Jan van Rees – tv-regisseur (van o.a. Toren C) | Bram Schouw – regisseur clips en films

MUZIEK:
Kings Cross – winnaar 2017 | Erik Delobel – programmeur Hedon/ festivals

TAAL:
Levy Geernaert – winnaar 2017 | Tom Hofland – schrijver en literair talent van 2018
Lykele Muus – schrijver en acteur | Tim den Besten – schrijver en programmamaker

THEATER:
Charlotte & Bibi – winnaar 2017 | Alkan Coklu – acteur (o.a. Goede Tijden Slechte Tijden) | Lisa Zweerman – actrice | Abbey Hoes – actrice | Iris Amber Stenger – actrice

Kunstbende 2019

De inschrijvingen voor 2019 zijn geopend! Meld je nu aan via kunstbende.nl.